Seeder: kohalikes algatustes on suur potentsiaal

12.-14. juunini toimub Tartus Euroopa maaelu arengu eestvedajate konverents LINC 2012, mis toob kokku 15 Euroopa riigi Leader-programmide ning Euroopa Komisjoni esindajad.

„20-aastase ajalooga Leader-lähenemine on üks edukamaid Euroopa Komisjoni algatusi,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Kui 20 aasta eest alustati väikese programmina, siis täna võime näha, kuidas põllumajanduspoliitika kaudu on jõutud selleni, et kohalik algatus levib põllumajandusest palju kaugemalegi.“

8. mail 2010 alustas Tartumaal Äksis Tartu Kalevi Jahtklubi Saadjärve baasis tegevust purjelauakool. Purjelaudade soetamist ning kooli loomist toetasid läbi MAK LEADER-meetme Euroopa Liit ja Eesti riik. Foto: Tartu Kalevi Jahtklubi

Eestis kümmekond aastat tegutsenud Leader-tegevusgruppide liikmeskond ulatub tänaseks ligi 1700ni, liikmetest pooled esindavad vabaühendusi. „Meetme raames on loodud ja hetkel loomisel kokku üle 230 töökoha, neist enamik alla 25-aastastele noortele. See näitab, et läbi kohalike algatuste on tegevusgruppidesse koondunud tohutu potentsiaal,“ lisas Seeder.

PRIAsse on tänaseks jõudnud üle 5500 projektitoetuse taotluse, millest heakskiidu on saanud 87%. Leader-meetme raames on Eestis välja makstud üle 36 miljoni euro.

LEADER on Euroopa Liidu ühenduse algatusprogramm, mis edendab kohalikku elu maapiirkonnas läbi kohaliku tasandi koostöö, aidates luua kohalikel partnerlustel põhinevaid maaelu arengustrateegiaid.

Täpsem info:
LINC 2012 konverents: www.info-linc.eu
Leader-programm: www.agri.ee/leader ja http://www.maainfo.ee/index.php?page=66

Pilte LINC 2012 konverentsist vaata siit: http://www.info-linc.eu/est/Estonia_2012/Gallery

Advertisements

Sildid:, ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: