Aravete biogaasijaam töötleb aastas 100 000 tonni sõnnikut

14. juunil avas Aravete Agro pidulikult Eesti esimese biogaasijaama, mis võimaldab põllumajanduses tekkivaid biogaase kasutada ka väljaspool põllumajandussektorit.

Aravete biogaasijaama ehitus. Foto: Peri AS, http://www.peri.ee

„Biogaasijaama käivitamine on positiivne näide sellest, kuidas innovaatiliselt ära kasutada tootmises tekkivaid jääke ning taastuvaid loodusressursse,“ rõõmustas avamisel osalenud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Taastuvenergia ja keskkonnasõbralikkus on suunad, mille poole peame liikuma.“

Aravete biogaasijaam toodab soojus- ja elektrienergiat sõnnikust ja biomassist ning hakkab kütma kohalikke kortermaju. Jaama tootmisvõimsus on kokku 2 megavatti elektri- ja 2 megavatti soojusenergiat. Kokku töötleb Aravete biogaasijaam aastas kuni 100 000 tonni biolagunevat materjali.

Aravete Agro juhatuse esimehe Leonid Linkovi sõnul võimaldab jaam lahendada korraga mitu probleemi. „Tagame Aravete inimestele kindla hinnaga toasooja ning samas lahendame ka sõnnikuga seotud keskkonnaprobleemid,“ selgitas Linkov.

Biogaasijaam kuulub Aravete Biogaas OÜ-le. Aravete Biogaas OÜ osanikud on energiaettevõte Baltic Biogas OÜ ja põllumajandusettevõte Aravete Agro OÜ.

Advertisements

Sildid:, , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: