Aravete biogaasijaam töötleb aastas 100 000 tonni sõnnikut

14. juunil avas Aravete Agro pidulikult Eesti esimese biogaasijaama, mis võimaldab põllumajanduses tekkivaid biogaase kasutada ka väljaspool põllumajandussektorit.

Aravete biogaasijaama ehitus. Foto: Peri AS, http://www.peri.ee

„Biogaasijaama käivitamine on positiivne näide sellest, kuidas innovaatiliselt ära kasutada tootmises tekkivaid jääke ning taastuvaid loodusressursse,“ rõõmustas avamisel osalenud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Taastuvenergia ja keskkonnasõbralikkus on suunad, mille poole peame liikuma.“

Aravete biogaasijaam toodab soojus- ja elektrienergiat sõnnikust ja biomassist ning hakkab kütma kohalikke kortermaju. Jaama tootmisvõimsus on kokku 2 megavatti elektri- ja 2 megavatti soojusenergiat. Kokku töötleb Aravete biogaasijaam aastas kuni 100 000 tonni biolagunevat materjali.

Aravete Agro juhatuse esimehe Leonid Linkovi sõnul võimaldab jaam lahendada korraga mitu probleemi. „Tagame Aravete inimestele kindla hinnaga toasooja ning samas lahendame ka sõnnikuga seotud keskkonnaprobleemid,“ selgitas Linkov.

Biogaasijaam kuulub Aravete Biogaas OÜ-le. Aravete Biogaas OÜ osanikud on energiaettevõte Baltic Biogas OÜ ja põllumajandusettevõte Aravete Agro OÜ.

Advertisements

Sildid:, , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: