“Jõgeva kollane” läks tartlasi rõõmustama

Koostöös Tartu linna ja projektiga „Kureeritud elurikkus“ sai Tartu kesklinn selleks suveks kaks kartulipeenart, kuhu aitas kartulid valida Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) pere. Toidu kasvatamiseks ei ole vaja mingeid spetsiaalseid tingimusi, piisab vabast maalapist, mõnest tööriistast ning ettevõtlikkusest.

ETKI teadur Terje Tähtjärv valis peenardesse 10 kartulisorti, mis hakkavad pakkuma linlastele silmailu. Valikus on vaid Eestis aretatud sordid: ‘Maret’, ‘Piret’, ‘Reet’, ‘Anti’, ‘Ants’, ‘Ando’, ‘Teele’, ‘Tiina’, ‘Sarme’ ja loomulikult ei puudu ka legendaarne ‘Jõgeva kollane’. Kartulisortidega saate tutvuda ETKI kodulehel.

Istutamisel kasutati lihtsat agrotehnoloogiat: mugulate maha panemiseks labidat ja niiskuse sidumiseks ning kasvurammu suurendamiseks lisati külvimulda maheviljeluseks sobivat väetist. 

Linlased ja Tartu külastajad saavad jälgida kartulimugulate arengut tärkamisest valmimiseni kogu suve vältel. Saagikoristus on planeeritud augusti lõppu või septembri algusesse. Pärast kartulivõttu kaunistavad peenraid vahekultuurid, nagu roosa ristik, mis esialgu pakuvad silmailu, kuid uueks kevadeks rikastavad tõhusalt mulda.

ÜRO Peaassamblee kuulutas 2021. aasta rahvusvaheliseks puu- ja köögivilja-aastaks, eesmärgiga tõsta teadlikkust puu- ja köögiviljade kasulikkusest meie toidulaual. Kutsume kõiki julgelt katsetama ja proovima osa oma toidust ise kasvatada.  

Näpud mulda!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: