Prangli põhikooli õpilased rikastasid kogenud peakoka käe all teadmisi

Märtsi viimasel päeval kogunes sõpruskond Prangli põhikoolist Academic Foodi laborisse, et restorani Noot peakoka Rudolf Visnapuu käe all valmistada tõeliselt isuäratavaid kalaroogi.

“Oleme kokku saanud Academic Foodi laboris, et valmistada kalaroogi. Need on õpilased, kes võitsid konkursi,” juhatab Visnapuu sisse üht tõeliselt põnevat koolitust, milles osalesid õpilased Hannes Piirisaar, Anna Maria Linholm, Elis-Marii Linholm, Marta Liisa Linholm ja Kristo Piirisaar. Konkursile esitati üle 200 retsepti ja võitjad selgitas välja kalatoitude maskott Siia-Miia fortuuna abiga. Kuigi kõik retseptid väärivad võitu ja kodus järgi tegemist, pääsesid peakoka koolitusele kaks õnnelikku kokkajate gruppi.

Konkursile esitasid Prangli noored vanaema juhiste järgi valminud kalakotletid. “Meie kotletiretsept on päris vana. See on vanavanaema retsept, mille järgi oleme teinud neid kotlette,” kirjeldab rooga Kristo Piirisaar. Nüüd seisid noored silmitsi uue väljakutsega: valmis kokata ciabatta lõhetartariga, paneeritud valge kala köögiviljade ja mangovahuga ning magustoiduks kohupiimapannkoogid vanillijäätise ja maasikatega.

Kui vanaema kotletid valmisid kodustes tingimustes, siis nüüd tutvusid noored kõrgtasemel köögitehnika ja vilunud peakoka kokkamisvõtetega, et valmistada mitmekäiguline söömaaeg tõelisele gurmaanile. Visnapuu märkmikusse visandatud retseptide teostamiseks proovisid Prangli põhikooli õpilased kätt kala tükeldamise, maitsestamise, paneerimise ning küpsetamisega nii pannil kui ka ahjus.

Kui krõbedaks paneeritud valge kala ja ahjus pruuniks päevitunud köögiviljad said hoolikalt taldrikule paigutatud, siis viimase lihvina kaunistati roogasid pintsettide abil ja ürdiõliga. Kõrvale hammustamiseks asetasid noored ciabatta-viiludele toorjuustu ja mõnusalt külma soolatud-pipardatud lõhetartari. Peenes restoranis serveerimiseks sobivate roogade kõrval pidi kõhus ruumi jätma kõige tipuks maasikate ja mustikatega kaetud kohupiimapannkookide jaoks. “Oli väga huvitav ja tore. Kindlasti tulen siia teine kord veel,” muljetab Hannes Piirisaar.

Pärast arendavat koolitust oli aeg vastu võtta võitjadiplomid ja maaeluminister Urmas Kruuse käepigistused. “See, kuivõrd hästi te rikastasite meie kalatoitude retseptikogu, on hämmastav,” kiidab minister Kruuse. “Nagu olen aru saanud, kasutasite vanaema vana nippi kotlettide tegemiseks, ja need kujunesid väga maitsvaks ja põnevaks.”

Peagi õpivad Visnapuu käe all kokkama ka Saku gümnaasiumi õpilased, kes rikastasid retseptide kogumikku kalatakodega.

Vaata ka videokokkuvõtet Prangli koolilaste kokkamisest.

Kommenteerimine on suletud.

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: